2016’da Yayınlanmış ve Muhakkak İzlemeniz Gereken 5 Dizi!

Yabancı dizi sektörü gün geçtikçe gelişiyor ve karşımıza harika diziler çıkarmaya devam ediyor. Daha önceleri Lost, Prison Break, How I Meet Your Mother gibi izleyiciyi ekrana kilitleyen dizilerle karşımıza çıkan sektörde şimdilerde çıta biraz daha yükselmiş durumda. Hem teknik anlamda hem de oyunculuk ve senaryo anlamında son derece kaliteli yapımlara rastlamak mümkün. Yapımlar, genelde büyük sponsorluklar ve büyük umutlarla yapılsa da; çoğu başarısız olurken, pek azı yükselişe geçip varlığını devam ettirebiliyor. İşte, sizin için önerebileceğimiz ve kurgusu, sinematografisi; hemen her şeyiyle mükemmel olan 2016 yapımı 5 Dizi.

Westworld (2016)

westworld-dizisi

Westworld, gerek oyuncu kadrosu gerekse HBO etiketi ile izlemeniz gereken en güzel yapıtlardan bir tanesi. Özellikle bilim kurgu yapıtlarını izlemekten hoşlanıyorsanız; başrollerinde Anthony Hopkins, Luke Hemsworth gibi isimlerin bulunduğu bu diziyi; kesinlikle kaçırmamanızı öneriyoruz. Westworld; sanal bir gerçeklikte yaşatılan bir simülasyonun ve içeride yaratılan insanların; kendi benliklerini bulma mücadelesini tarafımıza oldukça çarpıcı bir biçimde aktarıyor ve onlarda, aslında bizin görünmesini sağlıyor. Metacritic ve IMDB gibi kullanıcı oyu verilen platformlarda puanı 9 üzeri olan Westworld; 2016 Yılında izlenmesi gereken en önemli yapıtlardan bir tanesi.

The Night Of (2016)

the-night-of-dizisi

Tek sezonluk bir HBO projesi olan The Night Of, polisiye severler için harika bir seçim olabilir ancak; aynı zamanda polisiye sevmeyenler ve insanı tanımak isteyenler için de iyi bir tercih olacaktır. Steven Zaillian tarafından yaratılan bu polisiye ve gerilim dolu; sinematografisi neredeyse kusursuz dizide; Riz Ahmed ve John Turturro gibi oldukça önemli oyuncular da mevcut. Amerikan adaletinin temel taşlarını bizlere oldukça çarpıcı bir biçimde aktarırken aynı zamanda bizleri dönem dönem müthiş paradokslara sokan The Night Of, herkesin izlemesi gereken bir 2016 mini dizisi.

Black Mirror (Sezon 3, 2016)

black-mirror-sezon-3

Black Mirror, aslında 2011 yılında başlayan ve her sezonu iki, bilemediniz üç bölümden oluşan; harika yapıtlar arasında. Dünyanın en iyi dizileri arasında gösterilen Black Mirror’un her sezonu, bizlere ve dünyaya oldukça çarpıcı, tokat gibi mesajlar sunuyor. Genelde, yaşam ve teknoloji ağırlıklı işleyen ve bunların en kötü yanlarını bize aktarmak amacı ile oluşturulan dizi, Charlie Brooker’ın elinden çıkmaya devam ediyor. 2016’da 3. Sezonu yayınlanan Black Mirror’u da kesinlikle izleme listenize almanızı öneriyoruz.

Stranger Things (2016)

stranger-things

Netflix’in en dikkat çeken yapıtlarından ve 2016’nın en güzel dizilerinden bir tanesi olarak görülen Stranger Things de; IMDB’de 9 ve üzeri alan dizilerden bir tanesi. Tema olarak bizlere başta bilim kurguyu yansıtsa da aslında içerisinde oldukça gizemli ve mistik etmenler işlenen Stranger Things’de; kaybolan bir çocuğu aramaya koyulan kasaba polisinin bu macerada tanık olacağı olaylara şahit oluyor ve tabiri caizse, dumur oluyoruz. Matt ve Doss Ruffer’ın senaryolarını yazıp yönettiği Stranger Things; Netflix üzerinde şimdiden ikinci sezon onayını aldı ve üzerinde çalışılmaya devam ediliyor. İkinci sezonun 2017’de geleceğini de şimdiden belirtelim.

Preacher (2016)

preacher-dizisi

Eğlenceli ve bir o kadar da değişik bir dizi mi arıyorsunuz? Her mutsuz anınızda rahatlıkla izleyip, kafa yormadan hem gülüp hem de eğlenebileceğiniz bir bilim kurgu, mistisizm ve fantastik ağırlıklı yapıtlar arasında olan Preacher yahut Türkçe adı ile Vaiz; bunlardan bir tanesi olabilir. Texas’ın kilise vaizi olan Jesse, eski kız arkadaşı Tulip ve bir adet İrlandalı Vampir Cassidy üçgeninde dönen dizi; fantastik bir şekilde vaizin içine giren şeyle savaşmalarını ve bundan kurtulmaya çalışmalarını bizlere oldukça eğlenceli bir biçimde aktarıyor. Ancak, bundan kurtulmak isteyen tek isim, onlar değil…

 

2016’nın en iyi dizilerini sizler için sunduk. Sizler de zevkinize göre beğendiğiniz dizileri, yorum bölümüne bırakabilir, böylece konuyu zenginleştirebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın