Alta Islatan Çocukların Tedavisi Nedir?

Alt Islatma Nedir?

 

İstemsiz olarak idrar kaçmasıdır. Bunun sonucunda yatağının ve kıyafetlerinin ıslanmasıdır. Beş yaşından sonraki çocukta sık bir şekilde altına kaçırma sorunu varsa bu normal bir durum değildir. Doktorlar bunu şöyle açıklamışlardır. Eğer çocuk sadece uykuda idrar kaçırıyorsa monosemptomatik idrar kaçırma, idrar kaçırmada sıkışma, yanma oluyorsa polisemtomatik idrar kaçırma denir.

Alt Islatmanın Tedavisi Nelerdir? 

Tedavide başta aile olmak üzere herkes yardımcı olmalıdır. Ancak yeterli ilgiyi göstermeyen ailelerde bu tedavi başarısız olacaktır. Anne ve baba çocuklarına karşı ilgi ve sevgi göstermelidir. Aile tıbbi bir yardım almalıdır. Tedaviden önce olası organik nedenlerin belirlenmesi gerekiyor. Çocuğunda etkili katılması ve bu durumu istemesi lazımdır. Çocuklara oyunlar şeklinde öğretiyorlar.

Ayrıca çocuğa kola ve kafein içeren ürünlerin verilmesi yasaklanıyor. Çocuğu gece uyandırmak ve altına yapmadığı zaman ödüllendirmek tedavisi sürecinde etkili olacaktır. En etkin tedavi ailenin hareketlerinden ve isteklerinden geçiyor. Tedaviler genelde %95 olumlu sonuçlanmaktadır. Çocuğa herşeyin yanında tuvalet eğitimide verilmesi lazımdır. Çünkü böylelikle çocuk daha iyi öğrenecektir. Neyin doğru neyin yanlış neyin nasıl yapıldığını anlamış olacaktır.  Çocuklarınıza kızmanız yerine onlara yardımcı olmayı terci ederseniz daha iyi bir sonuç alacağınızı göreceksinizidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın