Avcılık Sporu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Daha çok erkek sporcuların ilgilenmiş olduğu sporların başında gelen avcılık sporu, genel olarak ormanlık alanlarda ve dağlarda yapılabilmektedir. Avcılık sporu yapabilmek için bir takım avcılık malzemelerine ihtiyaç duyulmaktadır. İhtiyaç duyulan bu malzemeleri ister alabilir ister kiralayabilirsiniz. Ancak avcılık yaparken avlanması yasak olan hayvanları öldürmek hem vicdani hem de hukuki olarak size zorluk yaşatacağı için bu sporu çok fazla yapmanızı önermemekteyiz.

Avcılık Yapmak İsteyenlerin Sahip Olması Gereken Malzemeler

  • Silah (Ateşli ve ateşsiz tüm silahlar avcılık sırasında gerekli olabilmektedir. Av tüfekleri başta olmak üzere; bıçak, avcı bıçağı, satır..)
  • Geniş bir adet çanta (İhtiyacınız olan mermi, besin, içecek gibi ürünleri koyabilmeniz için)
  • Av Köpeği (Vurduğunuz hayvanları size hızlı bir şekilde getirebilecek köpekler işinizi büyük oranda kolaylaştırabilecektir)
  • Arazi arabaları (Avcılık gereği, avlanabilmek için yüksek rakımlara çıkmanız gerekebilmektedir, bu nedenle mutlaka 4×4 özelliği olan araçları kullanmanız size büyük fayda ve ayrıcalık kazandırabilecektir)

Avcılık Yapmak İçin En Uygun Zaman Ne Zaman?

Avcılık yapmak için sıcak havaların beklenmesine gerek yoktur. Çünkü avcılık soğuk havalarda da gayet başarılı bir şekilde yapılan sporlar arasında olmaktadır. Hatta çoğu zaman soğuk havalarda bu spor çok daha güzel ve eğlenceli olabilmektedir. Yakılan bir ateş, insanın içini ısıtırken orman ya da arazide yapılan çay da insanları oldukça mutlu etmeye yetebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın