Doğa Sporları Nedir, Yürüyüş Sporu

Doğa sporları, birçok kişi tarafından yakından takip edilen ve hafta sonları ya da tatil günlerinde yapılan sporları barındırmaktadır. İçerisinde oldukça eğlenceli olan aktivitelerin bulunduğu doğa sporlarını yapan kişiler genelde doğayla iç içe olmayı seven ve maceracı kişiler olmaktadır. Doğa sporları genel olarak ormanlık alanlarda yapılmaktadır. Bunun yanı sıra bazı su sporları da doğa sporları kategorisine dahil olabilmektedir.

Doğa sporları yapmak için birçok uygun şehir ülkemizde bulunmaktadır. Ancak bu makalemizde tatil için en fazla ziyaret edilen şehirlerden birisi olan Antalya’da bulunan imkanlar göz önüne alınacak ve sizlere aktarılacaktır. Antalya gerek tatil için gerekse huzurlu bir yaşam için oldukça güzel bir tercih olabilecektir.

Yürüyüş

Doğa sporlarının başında gelen ve kişiye yoğun kalori yaktırabilen sporların başında yürüyüş gelmektedir. Yürüyüş; ormanlık alanlarda ya da deniz kenarında başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak daha fazla kalori yakmak ve çok fazla tıkanmamak için ormanlık alanlar daha fazla tercih edilmelidir. Bunun başlıca nedenleri arasında ise; yürüyüş esnasında çok daha fazla oksijene ihtiyaç duymamızdan kaynaklanmaktadır. Yürüyüş yapmak için özel bir ekipmana ihtiyacınız olmasa da; ne kadar koştuğunuzu ve kaç kalori yaktığınızı gösteren bir uygulamayı telefonunuza yüklemeniz yeterli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın