Doğru ve Uygun Bebek Arabası Nasıl Seçilir?

Bebeğiniz olduktan sonra, hem onun hem de sizin için bebek arabasının önemi çok daha fazla olacak. Bir yere gitmek istediğinizde genelde bebeğinizi de yanınızda götürmek zorunda kalacaksınız. Zira herhangi bir yere ulaşım noktasında en az 3 yıl süresince bebek arabası sizin bir parçanız haline gelecek. Bu nedenle yanlış bir seçim, doğal olarak uzun vadeli sorunlara neden olacaktır? Bundan dolayı bebek arabası seçimi yaparken mutlaka çeşitli verileri ve kullanıcı deneyimlerini göz önünde bulundurmalısınız.

 

 

Peki, doğru bebek arabası nasıl seçilir?

Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Öncelikle kaliteli ve belli markalardan şaşmaya gayret edin. (Chicco, Bugaboo, Stokke…)
  • Alacağınız ürün modelini, nerede kullanacağınıza dikkat edin? Kış bölgesi mi? Yaz bölgesi mi? Yollar çok mu bozuk? Yollar yeterince düzgün mü? Bu özelliklere göre, teker ve hacim boyutlarına dikkat edersiniz alacağınız bebek arabasının.
  • Güvenli olması, kilit ve diğer güvenlik unsurlarının sorunsuz bir şekilde çalışmasına dikkat etmelisiniz.
  • Çocuğunuzun gelişimi için uygun bir yapıda olmalı. Çocuğunuz, yıllarca onun içerisinde yatacak ve oturacak… Haliyle ergonomik olması büyük önem taşır.
  • Alt tarafında mutlaka bir sele, bagaj olmalı. Zira bebeğiniz büyürken çok farklı malzemeleri olarak yanınızda taşımanız gereken.
  • Rahat manevra kabiliyetine sahip olmalı. Bir çok farklı yol, ara geçiş ve AVM gibi yerlerde dahi rahatlıkla sürebilmelisiniz.
  • Son olarak, tam yatış ve aynı zamanda tam oturuş pozisyonlarının yanı sıra, eğime sahip dinlenme pozisyonlarını da sunmalı bebek arabası.

Bu süreçte asla maddi düşünmeyin ve çocuğunuzun en net tabiri ile, o bebek arabası içerisinde büyüyeceğini unutmayın. Bu nedenle en iyisini, en ergonomik bebek arabasını almaya gayret edin.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın