Hangi Ülkeleri Gezmeliyim?

Makedonya

Balkan Yunan Yarımadasında yer alan ve Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk, Sırbistan, Kosova ile komşu olan bu ülkemizde de birçok gezilecek farklı mekan bulunmaktadır. Oldukça güzel bir doğaya sahip olan bu ülkede balta girmemiş ormanları görmek mümkündür. Ülkeyi gezmek isteyen ve tatilini burada geçirmek isteyenler için fiyatlar gayet uygun ve keseyi üzmeyecek bir biçimdedir. Ülke genelinde gezebileceğiniz yerler arasında; Üsküp, Ohrid, Struga, Bitola, Tetova, Mavrovo, Galiçnik, Gostivar ve Resne gibi mekanlar yer almaktadır.

Endonezya

18330 adet adanın sadece 6 bin tanesinde yaşamın olduğu bu ülkede; 167 adet aktif volkan bulunmasının yanı sıra; en fazla turistte yanar dağ ve kumsallar için buraya gelmeyi tercih etmektedir. Ülke genelinde deniz, kum ve güneş keyfi yapılabilecek birçok mekan bulunmaktadır. Bu mekanlar arasında; Raja Ampat, Tanjung Puting Ulusal Parkı, Flores Adası Torajaland, Bukit Lawang, Bromo Tengger Semeru Ulusal Parkı, Lombok, Komodo Ulusal Parkı ve Yogyakarta, Bali gibi isimler yer almaktadır.

Kamboçya

Dünyanın en görkemli ve başarılı yapılarının bulunduğu bu ülkede aynı zamanda; antik ve eski yapıları bulmak ve görmek de mümkün olmaktadır. Bazı mekanlar tarihi ile birlikte ön plana çıksa da bazı mekanların tarihi hiç de iyi bir tarihe sahip değil. Geçmişte yaşanan birçok olay; ülkenin topraklarına ve yapılarına kazınmış durumda.  Aynı zamanda bu ülkede yaşam oldukça ucuz ve turistlere çok açık bir yer. Bu ülkede gezebileceğiniz başlıca yapıtlar arasında; Siem Reap, Phnom Penh, Sihanoukville, Kampot, Kep ve Koh Kong gibi yerler bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 23 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın