Kranioplast nedir? Dr.Muzaffer Çelik Kimdir?

KRANİOPLAST, Estetik Cerrahi ve Kraniofasial Cerrahi Merkezi 1996 yılında Doktor Muzaffer Çelik tarafından kurulmuştur. Estetik cerrahi haricinde kafatası ve çene- yüz cerrahisi alanında da bilimsel ve modern konseptlerle hizmet vermektedir. Doktor Muzaffer Çelik Uluslararası, Avrupa ve Amerika plastik cerrahi organizasyonlarının düzenlediği ciddi kongrelere katılmakta ve aktif konuşmacı olarak yer almaktadır.

Dr. Muzaffer Çelik tarafından geliştirilen ve 1999 yılında Amerika’da yayınlanmakta olan bilimsel yayın organı :ANNALS Of PLASTIC SURGERYde yayınlanan yeni bir ameliyat tekniği “Splitting Advangement Genioplasty : A New Genioplasty Technique“ yine klasik bir plastic cerrahi kitabı olan “THE YEAR BOOK OF AESTHETIC PLASTIC AND RECONSTRUCTIVE SURGERY 2001“ de orijinal ameliyat tekniği olarak yer almıştır.

Kranioplast’ta tarif edilen birçok yeni ameliyat tekniği ve bilimsel çalışmalar dünya literatürüne girmiştir. Halen devam eden yeni ameliyat teknikleri ile ilgili deneysel ve klinik çalışmalar vardır. Türkçe dergilerde yayınlanmış 20 adet bilimsel makale bulunmaktadır. 18 ülkede konferanslar, kongre ve seminerler, bilimsel tebliğler ve davetli misafir konuşmacı olarak yer almıştır.

YÜZ-ÇENE-KAFA CERRAHİSİ

Dr.Muzaffer Çelik Estetik Plastik Cerrahisi yanında 1996 yılında kurduğu Kranioplast isimli klinikte yüz cerrahisi, çene cerrahisi ve kafatası cerrahisi alanında binlerce ameliyat yapmıştır. Kraniofasial cerrahi denilen bu alanda doğuştan olan bu bütün deformiteler ve çene Anamalilerini, Apert’s,Crouson’s gibi sendromik vakalar ile sendrom bütün olan deformiteler, yaralanmalar Dünyanın en iyi merkezleri ile paralel seviyede tedavi edilmektedir.

BURUN REVİZYONU

Dr.Muzaffer Çelik estetik burun cerrahisinde 25 yıllık bir tecrübe ile çoğu cemiyet hayatının önde gelen isimleri olmak üzere binlerce burun ameliyatı yapmıştır.Daha önce yapılan kötü sonuçları olan burunları yapılan revizyon ameliyatlarında çok tecrübesi olup bu konuda Amerikan ve dünya literatürüne dört yeni teknik geliştirerek yayınlamıştır. Bu dört teknik 114 defa dünyada literatürde referans olarak verilmiştir. Kitap ve dergilerde referans olarak yer almıştır. Ayrıca bu teknikleri bir çok uluslararası kongrede sunulmuştur.

MIDFACE LIFTING ENDOSKOPİK YÜZ GENÇLEŞTİRME

Dünya literatüründe MIDFACE LIFTING’i geliştiren ve yayınlayan ilk doktor Muzaffer Çelik’tir.(MODIFICATIONS IN ENDOSCOPİC FACELIFT)
Ayrıca üç endoskopik facelift tekniğinden biri ve sonuncu tekniği Dr.Muzaffer Çelik geliştirmiş ve yayınlamıştır. Bütün yüz gençleştirmede binlerce ameliyat yapan Dr.Çelik’in sonuçları izsiz, doğal ve kalıcıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 9 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın