Nedir bu Netflix?

Netflix Nedir?

Netflix, Türkiye’ye geldikten sonra film ve dizi endüstrisini bozan bir mecra olarak göze çarptı. Zira, genelde yabancı dizi ve film sitelerinden izlediğimiz; kalitesiz çözünürlükteki filmler ve diziler yerine; Netflix bize, cüzi miktarlarla oldukça nitelikli diziler, filmler, belgeseller öneriyor. Uzun süredir dünya genelinde kullanılan ve kimilerinin zaten yurtdışı menşeili olarak kullandığı Netflix, artık Türkiye’de. Geçtiğimiz yıllarda, Türkiye’deki üyeler yurtdışından kaydolarak (proxy, vpn ve benzeri etmenlerle) sisteme giriş yapabiliyor ve içerideki filmleri, dizileri, belgeselleri bu şekilde takip edebiliyordu. Ancak artık Netflix Türkiye sayesinde bunlara gerek kalmadı ve Türkiye’den giriş yapan her üye direkt olarak Netflix’e kaydolabiliyor. Hem de Türkçe içerik ve pek çok avantaj sayesinde.

Kaliteli Altyazı

netflix-turkiye-2

Öncelikle çoğumuzun altyazı konusundan epey muzdarip olduğunu bilmekteyiz ve bunu muhtemelen Netflix de biliyor. Abartılan yorumlar ve çeviri hataları hasebiyle, artık altyazı seçerken bile dikkat etmek zorunda kalabiliyorduk kimi zaman ancak Netflix’te artık böyle bir duruma yer yok. Profesyonel çeviri şirketleri ile çalışan Netflix’te, profesyonel ve aşırı yorum bulunmayan, düzgün, nitelikli altyazılar görebileceğiz.

Yüksek Çözünürlüklü Video

netflix-turkiye

Netflix’te, dizi ve filmlerde çözünürlük sıkıntısı da artık ortadan kalkıyor. Dilediğiniz çözünürlükte izleyebileceğiniz dizi ve filmler; en yüksekten en düşüğe kadar her seçenekte bulunabiliyor ve Netflix’in “orta” düzeydeki bir video kalitesi bile, illegal olan pek çok yabancı dizi sitesinden daha iyi.

Netflix’te 1 Ay Ücretsiz Üyelik Şansı

Netflix Türkiye’ye giriş yaptıktan hemen sonra, lansmanını da yaklaşık bir ay sonra yapmış ve haberlerini önceden de sızdırdığı bazı duyurularını lansmanında sunmuştu. Önümüzdeki yıllarda Türkiye’de yeni yapımlara gidebileceklerinin sinyallerini veren Netflix ekibinde ayrıca ücretlendirme de epey cüzi miktarlarla yapılıyor. Ancak, “ben ücret vermeden bu zımbırtıyı deneyemiyor muyum?” diyorsanız, onun da mümkün olabileceğini belirtmek isteriz.

netflix-turkiyede

Netflix Türkiye’ye kaydolarak, kredi kartı bilgilerinizi de vermeniz halinde bir aylık bedava üyelik kazanıyorsunuz. Bunu en yüksek üyelik tipiyle de, dilediğiniz üyelik tipiyle de değerlendirmeniz mümkün ve size kalmış. Bir ayın sonuna yaklaşmadan, sizleri e-mail yolu ile bilgilendiren Netflix, devam edip etmeyeceğiniz hakkında sizden bilgi alıyor ve devam etmek istemediğiniz takdirde; taahhütsüz ve serbest bir biçimde üyeliğinizi sonlandırabiliyorsunuz.

Dolayısıyla, Netflix bir aylık deneme üyeliğini kazanıp sonrasında Netflix’i terk etmeniz de, iyi bir seçenek.

Siz, Türkiye’de büyümeye devam eden Netflix hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ayrıca Netflix nasıl kullanılır adlı yazımızı da okumanızı öneriyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın