Netflix Nasıl Kullanılır?

Netflix, uzun süredir dünya üzerinde pek çok ülkede aktif bir şekilde kullanılabilen, dizi ve film izleme platformu olarak biliniyordu ve sonunda, geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye de giriş yaptı. Artık, Türkiye’den sistemine giriş yapan üyelikleri de kabul edebilecek olan Netflix’e dair bir “Netflix nasıl kullanılır?” rehberi hazırlamak da şarttı. Bu yazımızda, bir nasıl kullanılır rehberinin yanı sıra; püf noktalarını da görebileceksiniz. Böylelikle daha verimli bir kullanım için gereken adımları da atmış olacaksınız.

1.Adım: Netflix Kaydı

netflix-kullanim-ayrintilariResmi adresi olan netflix.com üzerinden Netflix’e Türkçe menüleri ve sistemi ile kaydolmak oldukça kolay ve ilk üyeliğinizde bir aylık ücretsiz deneme hakkına da sahip olabiliyorsunuz. Gerekli bilgileri girdikten sonra, kredi kartı bilgilerinizi de girmeniz gerekmekte. Kredi kartı bilgilerinizi girseniz bile, endişe etmeyin; zira bir aylık deneme üyeliği bulunduğundan, Netflix’te herhangi bir biçimde kredi kartınızdan bakiye çekilmeyecektir.

2. Adım: Tür Seçimi

Netflix’e kaydolduktan sonra, geldik tür seçimine. Hoşlandığınız ve izlemekten zevk aldığınız birkaç diziyi size seçtirerek; sizler için özel bir anasayfa oluşturan Netflix; bir sonraki adımda özelleştirilmiş ana sayfanızda sizleri karşılayacaktır. Burada, listem, Netflix orijinal içerikleri, gündemdekiler ve daha pek çok şerit halinde kategori görebileceksiniz.

3. Adım: Dilediğinizce İzleyin

netflix-nasil-kullanilir

Netflix’te son adım, dilediğinizce izlemek olmalı elbette. Günümüzde pek çok yapıtı, filmi ve belgeseli portföyünde bulundurabilen ve her geçen gün altyazılarını Türkçeleştirip, aynı zamanda dizilere, filmlere, Türkçe dublaj ekleyen Netflix’te; yapmanız gereken tek şey dizinin üzerine tıklayıp, yüksek kalitede izlemeye başlamak.

Oynatıcıda, sağ üstte bulunan seçenekleri dilediğiniz gibi değiştirip, Türkçe dublaj, sesli betimleme ve benzeri özellikleri aktif edebilir; aynı zamanda pek çok altyazı dilini de devreye alabilirsiniz.

Uzun süre önce varolan bir dizi ve film izleme platformu olarak Netflix’te abonelik fiyatları da oldukça ucuz. Zaten, tarafınıza bir deneme sürümü veren platformda; bir ay boyunca herhangi bir şey ödemeden film ve dizi izleyebiliyorsunuz. Bir ayı doldurduktan sonra, örneğin; dört arkadaşınız ile beraber, en yüksek -ki bu Netflix Premium- üyelik tipini satın alarak; dört kişi ortak ödeyebilir ve aynı anda, dilediğiniz diziyi ayrı ekranlarda izleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın