Okunması Gereken 10 Manga

Bu yazıda mutlaka okumanız gerektiğini düşündüm 10 mangayı hakkında kısaca bilgiler vererek sizlerle paylaşacağım. Bu listeyi manhwa ve manhuaları katmayarak sadece mangalardan hazırladım. İş mangaya gelince sağlam eserlerin çoğu seinenler oluyor. Yani yetişkin erkek kitleyi hedef alan mangalar. Ve bu mangaların çoğu bolca şiddet, cinsellik ve küfür içeriyor. Yine de değişiklik olması açısından farklı türlerden de birer manga ekledim.

Berserk

berserk-manga
Berserk Manga

Kara kılıç ustası Gatts muazzam boyuttaki kılıcıyla insanlığın düşmanı canavarları öldürürken bir anda kendinizi kahramanın trajik hayat hikayesiyle baş başa buluyorsunuz. Kanın gövdeyi götürdüğü sürükleyici bir manga olan Berserk orta çağ fantazisini mükemmel bir şekilde işliyor.

Vinland Saga

vinland-saga-manga

Vinland Saga, 10.Yüzyıl’ın sonları ve 11.Yüzyıl’ın başlarında Danimarka’nın önderliğinde Vikinglerin İngiltere’yi işgali sırasında geçen tarihi bir manga.

Green Blood

green-blood-manga

Green Blood, New York’un ara sokaklarından vahşi batıya uzanan nefes kesici bir hikayeye sahip. Kendine has çizimleriyle de okuyanları kendine hayran bırakıyor.

Vagabond

vagabond-manga

Manga, gelmiş geçmiş en güçlü ve yetenekli samuray olarak kabul edilen Miyamoto Musashi’nin hayat hikayesini anlatıyor. Vagabond, gerçekçi çizimleriyle de dikkat çekiyor.

Sun Ken Rock

su-ken-rock-manga

Kore’de beş parasız dolaşırken bir çetenin lideri olan Ken’in komik bazen aksiyonlu bazen de tamamen erotik maceralarını anlatan güzel bir manga.

Shamo

shamo-manga

Bu manga da kahramanımız, kahraman değil. Şeytan’ın vücut bulmuş hali resmen. Shamo, bizlere ailesini katleden bir lise öğrencisinin ıslah evinden şehrin karanlık sokaklarına ve ringlere uzanan macerasını anlatıyor.

Gantz

gantz-manga

Kimileri bol miktarda açık seçik sahneler içerdiğinden dolayı sevmese de konusu ve çizimleri itibariyle okunması gereken bir manga. Kötü yanları; Sonlara doğru saçmalaşmaya başlaması ve çok fazla erotik hatta bazen de pornografik çizimler içermesi.

Fullmetal Alchemist

fullmetal-alchemist-manga

Fullmetal Alchemist’in mangası da en az animesi kadar güzel. Mutlaka okumanız gereken mangalardan bir tanesi.

Claymore

claymore-manga

Claymore’da Berserk gibi orta çağ fantazisini işleyen bir manga. Hikaye insan eti ile beslenen yomalar ve onları avlayan Claymore isimli savaşçı kızların arasında geçiyor.

Nana

nana-manga

Sevgilisini takip ederek Tokyo’ya yerleşen Nana ve bir rock grubunun solisti olan diğer Nana’nın hayat hikayelerini konu alan dram ve romantizm dolu bir manga.

death-note-manga
Death Note Manga
shuna-no-tabi-manga
Shuna No Tabi Manga
oyasumi-punpun-manga
Oyasumi Punpun Manga

Bu mangaların dışında Death Note, Shuna no Tabi, Oyasumi Punpun, Pokémon Adventure ve belki daha okumadığımız bir çok manga kesinlikle okumaya değer mangalar arasında yerini alabilecek özelliklere sahip fakat onlar da bir başka yazının konusu olsun.

Pokemon Adventure Manga
Pokemon Adventure Manga
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Ekim 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Okunması Gereken 10 Manga (1 Yorum)

  1. bunları yazdında çoğu aksiyon üstelik o kadar sayfa gezdim ve natsuki takaya-san’ın fruits basket mangası hiç bir sayfada yok. shoujo drama super natural…animesini izleyin hiçaraştırma yapmadan mangayı okuyun animeden sonra harika gelecek.bu mngayıda ekleyin