Yamaç Paraşütü İçin Gerekli Olan Malzemeler

Yamaç Paraşütü İçin Gerekli Olan Malzemeler

Yamaç paraşütü sporunun risklerini en aza indirmek ve keyifli bir sürüş için bir takım malzemeler ve ekipmanlar gerekmektedir. Bu ekipmanlar ve ekipmanlar hakkında bilgileri aşağıda bulabilirsiniz;

Kanat

Yamaç paraşütlerinin kumaşına kanat denilmektedir. Diğer hava sporlarına nazaran bu sporda kumaşlara kanat denilmektedir. Kanat sizi havada rahat bir şekilde tutacak ve rahatsızlık vermeden süzülmenizi sağlayacaktır. Yamaç paraşütünün ömrü yaklaşık olarak 5 yıldır. Düzenli olarak uçan yamaç paraşütleri zamanla hava geçirmeye başlayacak ve bu da sürüş zevkinin azalmasını sağlayabilecektir.

Askı İpleri

Çelik yeleklerin üretilmiş olduğu kumaş ve iplerden üretilmekte olunan bu ipler; sizi ve tüm mekanizmayı başarılı bir şekilde taşıyacaktır. İpler ağırlıktan dolayı asla yırtılmamakta ve oldukça sağlamdır.

Yedek Paraşüt

Prensip olarak uçuş yapan her pilotun yedek paraşüt kullanması gerekmektedir. Yedek paraşütü olmayan kişilere uçuş için izin verilmemektedir. Ayrıca yedek paraşütsüz uçuş yapan kişilerin hayatı büyük oranda riske girmektedir.

Kask

Yüzün tüm bölgelerini koruyacak şekilde kevlardan üretilmekte olan kasklar, uçuş için mutlaka olması gereken malzemeler içerisinde bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın