Youtube’da Yayın Yapmak İçin Ne Gerekir?

Son zamanlarda oldukça meşhur olan ve kişilerin para kazanmasını sağlayan ortamlardan birisi de Youtube olmaktadır. Bu internet sitesinde yayın yapmak ve yapılan bu yayınlar ile para kazanmak ve binlerce kişiye ulaşmak mümkün olmaktadır. Yayın yapmak için bir takım bilgi ve ekipmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Diğer konuları geride bırakıp sadece yayın yapmak için lazım olacak olan ekipmanları sizlere aktaracak olursak;

Kamera

Teknolojiye uygun olarak üretilmiş ve çok eski olmayan bir kamera en önemli ihtiyaçlarınız arasında yer alıyor. Hem kendinizi hem de kategorinizle ilgili içerikleri çekmek için bir adet kameraya ihtiyacınız bulunuyor.

Bilgisayar

Çektiğiniz videoları montajlamak, kurgulamak ve tasarlamak için bir adet bilgisayara ihtiyacınız bulunuyor. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra videoyu paylaşmak için de bir adet bilgisayara ihtiyacınız bulunuyor.

Green Screen

Videoları daha kaliteli ve profesyonel bir şekilde çekebilmek için; yeşil perdeye ihtiyacınız bulunuyor. Yeşil perdeyle birlikte arka planlarınızı silebilir ve istediğiniz her türlü görüntüyü ekleyebilirsiniz. Böylece arka planlarınız ve videonuz çok daha kaliteli olabilir. Yeşil perdeyi kullanabilmek için ayrıca bir beceriye ihtiyacınız bulunmamaktadır.

Mikrofon

Birçok kameranın kendi ses kayıt özelliği bulunsa da harici mikrofonlar ile birlikte çok daha kaliteli bir şekilde ses kaydı yapmanız mümkün olabilmektedir. Birçok büyük kanal harici mikrofonlar ile çok başarılı çözümler üretebilmektedir.

Yukarıda sizlere aktarmış olduğumuz ekipmanlar bir yayın kanalının; en çok ihtiyaç duyduğu ekipmanlar olmasının yanı sıra bir kanalın demirbaş ekipmanları arasındadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın